Wśród miliardów ludzi nie ma dwóch o takich samych tęczówkach. Dlatego irydolog jest w tej szczęśliwej sytuacji, że każdemu pacjentowi może zaproponować leczenie skrojone na jego miarę. W tym przypadku nie ma mowy o ocenianiu czegoś na oko!
Każdy fragment tęczówki jest powiązany z konkretnym organem – tłumaczy irydolog, dr Halina Worobiowa, spoglądając w oczy pacjentki przez specjalną, stukrotne nie powiększającą obraz lampę. To, co widać na tęczówce, powie nam wszystko o tym, co dzieje się w naszym ciele.
Idealne dla małych dzieci
Badanie irydologiczne jest bezpieczne i, co ważne, bezbolesne, świetnie więc nadaje się do diagnozowania dzieci. Jednak najlepiej badać maluchy powyżej 4 roku życia. Dopiero wtedy tęczówka jest już w pełni wykształcona i można odczytać z niej wszystkie schorzenia i dolegliwości, a także ich przyczyny. A one bywają niekiedy zaskakujące.
Siedmioletnia Kasia chorowała na atopowe zaprdenie skóry. Maści i sterydy nie pomagały, mała źle sypiała, traciła na wadze. Lekarze nie mogli znaleźć przyczyny schorzenia. W końcu jej mama dowiedziała się o dr Worobiowej. Irydolog przyjrzała się tęczówce dziecka i orzekła, że dziecko ma robaki i odziedziczyło po przodkach bardzo słabą zdolność trawienia. Pasożyty jelitowe to częsta przypadłość u dzieci. U niektórych nie dają większych objawów, ale u części zmniejszają odporność, a wtedy pociechy łapią wszelkie infekcje. U Kasi było jeszcze gorzej genetycznie chorowity układ pokarmowy nie potrafił uporać się z toksynami, będącymi efektem przemiany materii pasożytów. Toksyny przenikały do naczyń krwionośnych jelit, a krew transportowała je do skóry. I właśnie tam u Kasi wystąpiła alergia!
Dr Halina Worobiowa zaczęła więc leczenie dziecka od oczyszczenia jelit. Pasożyty wreszcie przestały jej dokuczać i Kasia czuje się o niebo lepiej!
Błogosławieństwo dorosłych
Irydodiagnostyka jest też doskonała dla ludzi starszych, zwłaszcza tych schorowanych.
Połowa moich pacjentów po sześćdziesiątce łyka co najmniej 10 tabletek dziennie. Takiego obciążenia wątroba w końcu nie wytrzyma! – mówi dr Worobiowa.
Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę im dolega. Na przykład złe samopoczucie i zawroty głowy bywają wynikiem nie miażdżycy, ale zwężenia naczyń w szyi z powodu zmian zwyrodnieniowych w kręgosłupie szyjnym. Badanie tęczówki oka pozwala, oczywiście, wykryć także miażdżycę tętnic i żył nawet w ukrytej, przewlekłej formie.
Do irydologa przychodzi też mnóstwo młodych, przepracowanych ludzi, którzy skarżą się np. na zawroty głowy. Dr Worobiowa śmieje się, że od razu po wejściu takiej osoby wie, że ma do czynienia z informatykiem. Przyczyną zawrotów głowy u tych pacjentów najczęściej jest nerwica naczyniowa. Ci młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy, że stres, w jakim żyją, rujnuje ich zdrowie, i że kiedy pokłady energii się wyczerpią, trzeba wybrać odpowiednią formę relaksu. Im Halina Worobiowa też potrafi pomóc, proponując właściwą formę medytacji lub ćwiczeń. A co najważniejsze, każdego traktuje całkowicie indywidualnie, gdyż u każdego człowieka schorzenie oddziałuje inaczej na organizm. A irydologia potrafi dokładnie wskazać, jak.