Twoje oczy mowia o zdrowiu lub chorobie

Irydologia zajmuje się oceną zdrowia człowieka na podstawie tęczówki oka. Jak można w niej znaleźć informacje dotyczące całego organizmu? Otóż, tęczówka jest jego mapą. Każdy narząd wewnętrzny, za pośrednictwem włókien układu nerwowego ma połączenie z określonym polem tęczówki. Budowa jej tkanki jest zbliżona do tkanki łącznej (stawów, naczyń krwionośnych). Dlatego pod wpływem procesów chorobowych wewnątrz organizmu tęczówka zmienia swój wygląd. Być może stąd przysłowie, że oczy są zwierciadłem duszy. Badanie tęczówki oka znane było już w starożytności. Na terenach Indii i Chin plemiona pasterskie po wyglądzie oczu oceniali wartość kupowanych zwierząt. Irydodiagnostykę znali też starożytni Egipcjanie. W wielu krajach irydologię uznano za naukę. W USA i Niemczech są instytuty zajmujące się diagnozą z tęczówki. Często ktoś źle się czuje i mimo wielu badań nie wie na co jest chory. Tymczasem można wyczytać to z jego tęczówki. Co więcej, zmiany tęczówki są widoczne zanim pojawią się zmiany chorobowe organizmu.
Dzięki temu badaniu można wcześniej podjąć leczenie zagrożonych organów i tym samym nie dopuścić do poważniejszych uszkodzeń.
Nie każdy może stawiać diagnozę z tęczówki oka. Najlepiej, aby irydolog był lekarzem okulistą.
Dr. Hal ina Worobiowa ukończyła Akademię Medyczną w Odessie ze specjalnością – okulistyka. Przez 10 lat pracowała jako naukowiec w Instytucie Naukowym Chorób Ocznych. Jest irydologiem – irydodiagnostykiem z wieloletnią praktyką.

Dzięki danym wyczytanym z tęczówki można :

– wykryć wrodzone i nabyte skłonności do określonych schorzeń określić stopień zatrucia organizmu szkodliwymi wpływami środowiska
– określić stan układu nerwowego i jego wpływ na narządy wewnętrzne
– wskazać narządy lub układ, w którym się toczy proces chorobowy
– wcześniej podjąć leczenie zagrożonych organów i nie dopuścić do poważniejszych uszkodzeń
– zdiagnozować najwcześniejsze objawy choroby
– zastosować odpowiednią profilaktykę preparatami ziołowymi
– ustalić odpowiedni dla danej osoby sposób odżywiania i tryb życia
– w poważniejszych schorzeniach, wskazać specjalistę i rozpocząć leczenie farmakologiczne